ODDÍL MODERNÍ A ESTETICKÉ SKUPINOVÉ GYMNASTIKY

mgzubri@centrum.cz

MISTROVSTVÍ ČR, ESG CUP V. & FINÁLE ESG CUPU 2015 - Olomouc

MISTROVSTVÍ ČR V ESG DĚTSKÝCH KATEGORIÍ 2015

Jarní soutěžní sezóna zuberských gymnastek měla své zakončení v neděli 24.5.2015 v Olomouci. Proběhla tu nejvrcholnější soutěž dětských kategorií – MISTROVSTVÍ ČR.

Naše tři dětské kategorie bojovaly na závodním koberci s družstvy z celé České republiky. Byly mocně podporovány svými rodiči ve žlutých zuberských tričkách s trumpetkami a chrastítky, což dodalo sílu a jejich výkony byly opravdu skvělé.

Nejlépe si vedlo družstvo 8-10let, kterému se podařilo získat bronzovou medaili. Také další dvě kategorie (8 let a mladší & 10-12 let) chválíme za snaživý výkon. Jejich 4. místa byla v silné celorepublikové konkurenci velmi cenná.

Pro družstvo Juniorek to byla poslední zkouška před MS, které je čeká již další týden na Faerských ostrovech, kde budou spolu s Mantilou Brno a Velkým Týncem reprezentovat ČR.

ESG CUP V. 2015

Součástí olomouckého závodu byl rovněž pátý závod ESG CUPU 2015, ve kterém se kategorii 8-10 let a kategorii juniorek podařilo vybojovat 2. místo. Kategorie 8 let a mladší a 10-12 let získaly pěkné 4. místo.

FINÁLE ESG CUPU 2015

V Olomouci rovněž vyvrcholil celý seriál jarních závodů v estetické skupinové gymnastice. Všechna 4 závodní družstva pilně trénovala, upravovala své závodní skladby, zdokonalovala choreografie i zalepovala místa nemocných nebo zraněných závodnic. V celkové rekapitulaci 5ti závodů v Zubří, Brně, Praze, Opavě a Olomouci patří mezi nejúspěšnější družstva v republice, o čemž svědčí 3 stříbrné a 1 bronzový pohár v celkovém hodnocení ESG cupu 2015.

8 let a mladší 3. místo
8-10 let 2. místo
10-12 let 2. místo
JUNIORKY 2. místo

Naše závodnice i v letošním závodě ukázaly, že patří k těm nejlepším v republice. Všechna družstva si z každého letošního závodu odvážela nejméně 1 medaili! Přejeme mnoho dalších takových úspěchů!