ODDÍL MODERNÍ A ESTETICKÉ SKUPINOVÉ GYMNASTIKY

mgzubri@centrum.cz

ESG Cup II. + MISTROVSTVÍ ČR v ESG 2021 BRNO

V neděli 19. září se po dlouhé době uskutečnil pro zuberské gymnastky první letošní závod. Konal se v brněnské sportovní hale. Byl to druhý pohárový závod v rámci ESG Cupu 2021, který byl zároveň Mistrovstvím České republiky v estetické skupinové gymnastice. ESG Cup I. proběhl 11. září v Třebíči, tohoto závodu se zuberský oddíl neúčastnil.

Závod ESG Cup II. a Mistrovství ČR proběhl v kategoriích 6 let a mladší, 8 let a mladší, 8 - 10 let, 10 - 12 let, 12 - 14 let, juniorky a seniorky ve dvou závodních kategoriích - dlouhý a krátký program.

Mistrovství ČR se ze Zubří účastnila 3 závodní družstva cvičící dlouhý program. Protože všechna naše družstva letos postoupila do o stupeň vyšších kategorií, byla to pro ně první zkouška, jak se mezi konkurencí prosadí. Předvedení skladeb nebylo bez chybiček a ostatní družstva ukázala být ve všech kategoriích velmi silná. O tom svědčily i konečné výsledky závodu. Děvčata musí více zabrat, abychom se na dalším závodě zlepšily. Závodu se účastnily družstva těchto kategorií: 8 - 10 let - 3. místo, 10 - 12 let - družstvo - 6. místo, 12 - 14 let - 5. místo.