ODDÍL MODERNÍ A ESTETICKÉ SKUPINOVÉ GYMNASTIKY

mgzubri@centrum.cz

Mistrovství ČR v ESG a ESG CUP V. 2013 - Zlín

23.11.2013 14:06

Posledním závodem ve Zlíně se rozloučily gymnastky oddílu moderní gymnastiky TJ Gumárny Zubří s letošní jarní závodní sezónou. V sobotu 25.5. zde proběhl poslední V. závod ESG cupu 2013 . Bylo to zároveň MISTROVSTVÍ ČR v dětských kategoriích, kde jsme měli zastoupení dvou družstev.

V kategorii 8 – 10 let se podařilo zuberským závodnicím Elišce Jurajdové, Denise Vaculínové, Hance Fryšové, Evě Stružkové, Terezii Románkové, Báře Kachtíkové, Aničce Pernicové a Elišce Borákové získat 3. místo a vybojovat tak na MČR bronzové medaile.

Zuberské družstvo kategorie 12 – 14 let ve složení Bára Cábová, Sabina Holišová, Adéla Lojkásková, Sára Bambuchová, Sabina Jurajdová, Lenka Fryšová, Pavla Pšenicová a Denisa Mikulenková získalo na MČR cenné 4. místo.

V ESG cupu soutěžilo také naše nejmladší závodnice kategorie 8 let a mladšíKlára Mikulenková, Táňa Nečyporuková, Adéla Fiedlerová, Tereza Mizerová, Pavlína Žemlová, Alžběta Petřeková a Míša Šimurdová,  jejichž družstvo kategorie 8 let a mladší  se umístilo  na krásném 6.místě.

V kategorii Juniorek družstvo ve složení Barbora Bergová, Tereza Hrachovcová, Karolína Davidová, Dominika Chudáčková, Daniela Martinková, Klára Chlápková a Valentina Havlová opět nezaváhalo a  získalo zlato.

Současně se vyhlašovaly výsledky celého seriálu závodů ESG cupu 2013.

Celkově nejmladší družstvo kategorie 8 let a mladší skončilo na 6.místě. Kategorie 8 – 10let na 3.místě, kategorie 12 – 14 let na 5. místě a Juniorky celý cup ve své kategorii vyhrály.

Po zaslouženém prázdninovém odpočinku se zase od 1.srpna začnou děvčata připravovat na podzimní společné skladby v moderní gymnastice, kde už u dvou starších kategorií přibude náčiní – obruče.

Děkujeme všem, kteří nás v našem sportu podporují a drží nám palce. Poděkování patří také všem trenérkám, ať už závodních družstev nebo malých gymnastek v přípravce. Oddíl TJ Gumárny Zubří také děkuje všem sponzorům, bez kterých by účast našeho oddílu na všech závodech jarní sezóny nebyla možná.