mgzubri@centrum.cz

ESG Cup I. BŘECLAV

23.03.2011 14:18

Zuberským gymnastkám začala jarní závodní sezóna

V neděli 6.března 2011 začala moderním gymnastkám z oddílu TJ Gumárny Zubří opět jarní závodní sezóna. V Břeclavi proběhl první z pěti pohárových závodů ESG Cup I., kterého se zúčastnily 2 závodní zuberská družstva, a to kategorie 10 – 12 let a 12 – 14 let.

Jako první závod sezóny byl plný nervozity, trémy a očekávání, jak nové nacvičené sestavy obstojí v konkurenci ostatních družstev.

Děvčata 10 – 12 let ve složení Adéla Lojkásková, Barbora Cábová, Sabina Jurajdová, Sára Bambuchová, Pavla Pšenicová, Ester Konkoľová a Lenka Fryšová, které nacvičily svou společnou skladbu na hudbu z filmu „Byl jednou jeden polda“, se v konkurenci 7 družstev neztratila a obsadila pěkné 4. místo. Družstvo starších děvčat Tereza Hrachovcová, Dominika Chudáčková, Daniela Martinková, Sabina Holišová, Valentina Havlová, Karolína Davidová a Klára Chlápková svou skladbou na hudbu z filmu „Stmívání“ obsadila 2. příčku a z Břeclavi si dovezla stříbrné medaile. Oběma družstvům blahopřejeme za pěknou reprezentaci.

Příští závod ESG Cup II. se koná 27. března ve Vyškově, kde proběhne zároveň oblastní přebor v estetické skupinové gymnastice. Tohoto závodu se zúčastní nejen děvčata kategorie 10 – 12 let, 12 – 14 let, ale také nejmladší družstvo 8 let a ml.